تماس همه روزه به صورت 24ساعته "حتی ایام تعطیل"
12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب

اشتراک گذاری

فیس بوک
تویتر
لینکدین
تلگرام
واتس اپ

12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب

12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب را میخواهیم با هم بررسی کنیم. با دکتر لوله همراه باشید.
اگر به دنبال لوله بازکنی ماهر میگردید میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید: 0936777525109105734851
گرفتگی لوله فاضلاب یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که باگذشت زمان و با افزایش عمر کاری لوله و اتصال‌های ساختمان با آن مواجه می‌شویم. برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب روش‌های مختلفی وجود دارد که با در نظر گرفتن علت گرفتگی لوله و نوع ماده‌های موجود در مجاری لوله فاضلاب باید بهترین گزینه را انتخاب کرد. در ادامه بهترین راه‌های برطرف کردن گرفتگی لوله آب را به شما معرفی می‌کنیم، با ما همراه باشید.
12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب

از بهترین و اثرگذارترین روش‌های برطرف کردن گرفتگی لوله آب می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد که همه این موارد باید با رعایت اصول ایمنی و استانداردهای لازم انجام شود:

بیشتر بخوانید: 13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب

1- استفاده از آب جوش

یکی از اصلی‌ترین علت‌های گرفتگی لوله آب فاضلاب آشپزخانه و ظرف‌شویی، جمع شدن زیاد ذره‌های چربی و روغن است. به همین دلیل بهتر است کوچک‌ترین نشانه گرفتگی لوله ظرف‌شویی ظرف‌شویی و دیگر چاه‌ها از آب جوش برای رفع گرفتگی آن استفاده کنید.

استفاده از ماده‌های شوینده برای گرفتگی لوله

2-استفاده از ماده‌های شوینده

برای باز کردن چاه می‌توان از محلول‌های تأثیرگذاری که با مایع ظرف‌شویی تهیه می‌شود استفاده کرد. برای این کار باید مقداری از مایع ظرف‌شویی را با آب مخلوط‌کنید و کمی آن را گرم کرده و درنهایت در چاه بریزید. بعدازآن چند بار آب بسیار داغ را داخل چاه بریزید تا مسیر آن به‌طور کامل تمیز شود.

3- استفاده از ترکیب نمک و سرکه

از رایج‌ترین روش‌های باز کردن لوله فاضلاب می‌توان به ترکیب محلول نمک و سرکه اشاره کرد. این روش جزو ایمن‌ترین روش‌های رفع گرفتگی لوله فاضلاب است. برای این کار در مرحله اول سرکه و نمک را به‌اندازه مساوی باهمدیگر ترکیب کرده و در لوله فاضلاب بریزید. با واکنش نمک و سرکه باهم، محلول شروع به جوشیدن می‌کند و باعث از بین رفتن چربی، مو و ماده‌های مسدودکننده می‌شود. بعد از انجام دادن این کار و باز شدن لوله فاضلاب، مقدار بالایی از آب را داخل لوله بریزید تا مسیر آن کاملاً تمیز شود.

اگر به دنبال لوله بازکنی در شهریار میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در شهریار را به ثبت برسانید

4- استفاده از جوهر نمک

قبل از انجام دادن این روش لازم است به شما هشدار دهیم که انجام دادن این کار بدون رعایت نکات ایمنی مثل استفاده از دستکش و عینک خطرناک است و همچنین این روش را در محیط‌های دربسته به‌هیچ‌عنوان نباید انجام دهید. بعد از رعایت نکات ایمنی 3 فنجان جوهر نمک را با 4 لیتر آب مخلوط کرده و در چاه فاضلاب بریزید. سپس بگذارید تا محلول تمامی ماده‌های مسدودکننده لوله را از بین ببرد. در آخر آب جوش را در لوله ریخته تا مسیر آن تمیز شود.

5- استفاده از محلول‌های شیمیایی مختلف

استفاده از آنزیم و محلول‌های شیمیایی از روش‌های اصلی رفع گرفتگی فاضلاب است؛ اما دقت کنید که در حین انجام دادن آن از دستکش و عینک استفاده کنید و این کار را در محیط‌های دربسته انجام ندهید. بعد از رعایت مسائل گفته‌شده محلول را طبق دستورالعمل ارائه‌شده بر روی بسته‌بندی آن در چاه فاضلاب یا کاسه توالت بریزید و بعد از مدت‌زمان تعیین‌شده، آب زیادی را داخل چاه بریزید.

اگر به دنبال لوله بازکنی در اندیشه میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در اندیشه را به ثبت برسانید

6- استفاده از فنر دستی

فنرهای دستی را می‌توانید در ابزارفروشی‌ها پیدا کنید. شما می‌توانید فنر دستی را به‌صورت فشرده تا جایی که می‌توانید به داخل لوله انتقال دهید و سپس آن را حرکت داده و بچرخانید. با انجام دادن این کار به‌صورت پشت سر هم‌مقدار زیادی از ماده‌های جمع شده به فنر می‌چسبند و می‌توانید آن‌ها را به بیرون کشیده و گرفتگی فاضلاب را برطرف کنید.

استفاده از تلمبه دستی برای گرفتگی لوله ها

7- استفاده از تلمبه دستی

از مهم‌ترین ابزارهای لوله‌بازکنی که بهتر است در هر خانه‌ای موجود باشد، می‌توان به تلمبه‌های دستی اشاره کرد. بیش‌تر گرفتگی‌های لوله فاضلاب را می‌توان با این ابزار برطرف کرد. برای این کار تلمبه را بر روی دهانه چاه قرار دهید به‌طوری‌که هوا به چاه وارد نشود، بعدازآن به‌صورت تند و مرتب تلمبه را پایین و بالا کنید. این مرحله را چند بار تکرار کنید و در هر بار چگونگی وارد شدن آب به چاه را بررسی کنید.
اگر به دنبال لوله بازکنی در کرج میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در کرج را به ثبت برسانید

8- استفاده از جاروبرقی آب

جاروبرقی آب مدل خاصی از جاروبرقی است که به‌جای خاک می‌تواند مایعات را جذب کند و عبور کردن مایعات به تجهیزات درونی آن آسیب نمی‌زند. اگر امکان دسترسی به این جاروبرقی رادارید به‌راحتی می‌توانید با آن لوله فاضلاب را بازکنید. برای این کار لوله جارو را به درون چاه یا کاسه توالت منتقل کنید و دهانه چاه را به‌صورت کامل با پارچه ببندید. با انجام دادن این کار مسیرهای ورود هوا به درون چاه بسته خواهند شد و با روشن کردن جاروبرقی ماده‌های تجمع شده داخل لوله به کیسه جاروبرقی منتقل خواهد شد.

9- استفاده از قلاب فلزی

درصورتی‌که به فنر دسترسی ندارید می‌توانید با وسایل موجود در خانه ابزار مفیدی را برای باز کردن فاضلاب بسازید. برای مثال با استفاده از چوب‌لباسی‌های محکم فلزی می‌توانید ابزاری شبیه به قلاب را درست کنید. برای این کار باید چوب‌لباسی را کاملاً بازکنید تا به یک میله بلند بدل شود. در آخر نوک میله را به شکل قلاب خم کرده و میله را داخل لوله فاضلاب قرار دهید. با استفاده از این روش می‌توان حجم بالایی از ماده‌ها و وسیله‌های مسدودکننده لوله را خارج کنید.

استفاده از نوشابه برای گرفتگی لوله ها

10- استفاده از نوشابه

نوشابه برای باز کردن مسیر لوله‌های فاضلاب و از بین بردن ماده‌های جمع شده در آن بسیار ضعیف است؛ اما می‌توان از آن برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کرد. بعدازاین که نوشابه را درون ظرف‌شویی ریختید حتماً از آب جوش نیز برای تمیز کردن لوله‌ها استفاده کنید.

11-استفاده از چنگک فلزی

در بیش‌تر مواقع علت گرفتگی لوله‌های فاضلاب گیرکردن وسایل مختلف در آن است. در این مواقع می‌توانید با استفاده از چنگک و گیره‌های خاص، گرفتگی لوله را برطرف کنید. این گیره‌ها تنوع بسیار بالایی رادارند و به‌راحتی می‌توانید سایزهای مختلف آن را در ابزارفروشی‌ها پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

12- استفاده از اسید رقیق استفاده کردن از اسید رقیق‌شده برای باز کردن لوله فاضلاب و برطرف کردن گرفتگی آن را توصیه نمی‌کنیم، چراکه این ماده خورنده است و به همین خاطر باعث آسیب دیدن لوله‌های پلاستیکی می‌شود. به همین دلیل دقت کنید که ماده اسیدی مورداستفاده تا حد امکان رقیق باشد تا از آسیب دیدن لوله‌ها پیشگیری شود.

سخن پایانی

در این مقاله 12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب را بررسی کردیم و نکات لازم برای اجرای آن‌ها را برای شما توضیح دادیم. شما می‌توانید از یکی روش‌های ذکرشده در مقاله برای رفع گرفتگی لوله آب‌خانه خود استفاده کنید. درنهایت می‌توان گفت صرف‌نظر از روش‌های ذکرشده، برخی مواقع ممکن است گرفتگی لوله‌های فاضلاب با هیچ‌کدام از آن‌ها حل نشود. در این مواقع به ابزارهای مکانیکی احتیاج دارید تا در سریع‌ترین زمان این مشکل را حل کند. برای این کار می‌توانید از شرکت‌های لوله‌بازکنی حرفه‌ای و معتبر کمک کنید.
دکتر لوله در تمام ساعات روز در کنار شما می باشد تا در صورتی که نیاز به لوله بازکنی داشتید با ما تماس بگیرید و از خدمات ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *