تماس همه روزه به صورت 24ساعته "حتی ایام تعطیل"
13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب

اشتراک گذاری

فیس بوک
تویتر
لینکدین
تلگرام
واتس اپ

13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب

13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب را میخواهیم با هم بررسی کنیم پس با دکتر لوله همراه باشید. دلایل مختلفی باعث بالا آمدن آب فاضلاب می شوند که شما می توانید با رعایت روش ها و نکات خاصی از بروز این اتفاق جلوگیری کنید. در این مقاله در نظر داریم شما را با بهترین روش های جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

روش‌های جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب

اگر ساختمان خانه شما قدیمی است، لازم است تا هرازگاهی چاه خانه را چک کنید. در زمان بازدید چاه میزان فاضلاب موجود در آن، نیاز یا عدم نیاز به تخلیه کردن چاه، نشتی چاه فاضلاب و موارد دیگر را نیز بررسی کنید. تخلیه به‌موقع چاه می‌تواند جلوی هزینه‌های احتمالی در آینده را بگیرد و از این طریق باعث صرفه‌جویی در هزینه شما شود.
 
اگر به دنبال لوله بازکنی ماهر میگردید میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید: 0936777525109105734851

دقت داشته باشید که برای این‌که از پر شدن زود چاه فاضلاب جلوگیری کنید، لازم است تا نکات خاص و مفیدی را دراین‌باره رعایت کنید. در این نوشتار درباره روش‌های جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب صحبت خواهیم کرد. اگر دوست دارید اطلاعات بیش‌تری دراین‌باره به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب

13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب های خانگی

هر فردی مایل است تا شرایط خانه خود را در حالت ایدئال و مناسب نگه دارد. گرفتگی لوله‌های فاضلاب جزو معضلات و دغدغه‌هایی است که باعث خدشه‌دار شدن وضعیت مناسب خانه می‌شود. زمانی که مشکلی در زمینه لوله‌کشی فاضلاب خانه اتفاق می‌افتد، همه افراد خانه دوست دارند تا با روش‌های مختلفی سریعاً از شر آن خلاص شده و آن را حل کنند. اتفاق نیفتادن این قبیل مشکلات بسیار بهتر از حل کردن آن‌ها بعد از اتفاق افتادن است، به همین دلیل می‌توانید از 13 روش جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب که در ادامه معرفی خواهیم کرد استفاده کنید تا از این طریق بتوانید مسیر آب فاضلاب را باز نگه‌دارید و در آینده دچار مشکلات این‌چنینی نشوید.

بیشتر بخوانید: 12 راه برطرف کردن گرفتگی لوله آب
جلوگیری از بالا زدن فاضلاب سینک ظرف‌شویی
1. اگر در آشپزخانه خود سطح زباله ندارید، به‌هیچ‌وجه پس‌مانده‌های غذا و خوراکی‌های مختلف را در سینک ظرف‌شویی خالی نکنید. به‌جای آن بهتر است در سینک آشپزخانه خود از یک صافی آبکش کمک بگیرید تا آشغال‌های مختلف را داخل آن بریزید.
2. چربی و روغن‌های مانده از غذاهای مختلف را به‌صورت مستقیم در سینک ظرف‌شویی نریزید. به‌جای این کار بهتر است روغن‌های مانده و دورریز را داخل ظرف یا نایلون‌های پلاستیکی بریزید و بعدازآن را در سطح آشغال بیندازید. دلیل این کار این است که چربی‌ها می‌توانند به درون لوله‌ها نفوذ کرده و بچسبند و باعث گرفتگی سینک ظرف‌شویی آشپزخانه شوند.
اگر به دنبال لوله بازکنی در گوهردشت میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در گوهردشت را به ثبت برسانید.
3. به‌طور هفته‌ای یک‌بار، یک کتری آب جوش را داخل سینک ظرف‌شویی آشپزخانه خود خالی کنید تا از این طریق از شر هر نوع روغن یا چربی که ممکن است در لوله‌های شما تجمع پیداکرده است خلاص شوید. همچنین دقت کنید که آب را به‌طور آرام بریزید تا از پخش شدن آن به اطراف و دست‌های خود جلوگیری کنید.
4. برای از بین بردن بهتر و سریع‌تر چربی و ماده‌های اضافی می‌توانید از اسیدهای رقیق‌شده یا ترکیب جوش‌شیرین و سرکه استفاده کنید تا بتوانید از این طریق گرفتگی‌های مختصر و ساده را از بین ببرید.
جلوگیری از بالا زدن فاضلاب حمام
اگر به دنبال لوله بازکنی در مهرشهر میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در مهرشهر را به ثبت برسانید.
5. دلیل اصلی بالا زدن چاه فاضلاب در حمام موهای اضافی، کف صابون و شامپوها، آشغال‌ها و ماده‌های اضافی است. حتماً برای جلوگیری از وارد شدن این نوع ماده‌ها به داخل لوله‌های حمام از توری‌های مخصوص کمک بگیرید. بیش‌تر مردم به خاطر پرت شدن حواس و یا به‌طور اشتباهی وسایل مختلف مثل تیغ، ژیلت، لیف و غیره را داخل لوله حمام می‌اندازند. به همین دلیل دقت کنید که این نوع وسایل را داخل لوله نیندازید.
6. اگر حمام شما دارای وان است، حتماً به‌صورت مرتب دریچه‌های تخلیه آن را تمیز کنید. ورود هر نوع ماده‌های اضافی مثل مو و غیره سرعت تخلیه آب را پایین می‌آورد یا موجب تخلیه نشدن کامل آب از لوله‌های وان شده و درنتیجه باعث گرفتن لوله حمام خواهد شد.
جلوگیری از بالا زدن فاضلاب توالت
7. هیچ‌وقت هیچ نوع کاغذی به‌جز دستمال‌کاغذی را در توالت نریزید. کاغذهای اضافی ممکن است توالت یا تمامی سیستم فاضلاب خانه شمارا مسدود کرده و موجب بالا آمدن چاه شود. همچنین توصیه می‌کنیم از انداختن دستمال‌کاغذی در توالت نیز اجتناب کنید.
اگر به دنبال لوله بازکنی در هشتگرد میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در هشتگرد را به ثبت برسانید.
8. برای جلوگیری از افتادن تصادفی وسایل و اشیای مختلف در چاه توالت حتماً از چاه بست مناسبی استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که این وسیله نمی‌تواند جلوی افتادن اشیا و وسیله‌های بزرگ را بگیرد؛ اما با احتمال بسیار بالا می‌تواند وسایل کوچک مثل انگشتر و غیره را در خود نگه‌داشته و از افتادن آن به داخل لوله توالت جلوگیری کند.
9. فراموش نکنید که بعد از استفاده از سرویس بهداشتی حتماً یک‌بار سیفون را بکشید یا آب مناسب و زیادی را به داخل لوله چاه بریزید. این کار می‌تواند جلوی جمع شدن فاضلاب در شتر گلو و رسوب کردن آن در طولانی‌مدت را بگیرد.
10. به‌هیچ‌وجه وسایل و ماده‌های اضافی و آشغال مانند دستمال‌کاغذی مچاله شده در مقدار زیاد، نوار بهداشتی، نخ دندان، خلال‌دندان و غیره را داخل لوله توالت نریزید.
نکات کلی
11. از توری های بر روی همه لوله های فاضلاب استفاده کنید. از این وسیله بر روی دهانه تخلیه فاضلاب استفاده می کنند و با این روش می توان جلوی وارد شدن مواد غذایی مختلف، مو، کف شامپو و دیگر آشغال را با داخل لوله می گیرد. این توری ها در مغازه های مختلف ابزارفروشی قابل دسترسی است.
12. به‌هیچ‌عنوان ماده‌هایی مانند رنگ، رقیق‌کننده رنگ، چسب و مصالح ساختمانی را داخل لوله فاضلاب نریزید. این مسئله به این دلیل است که این ماده‌ها باعث بالا رفتن شدت و احتمال بالا زدن چاه فاضلاب می‌شوند و گرفتگی چاه با این نوع ماده‌ها جزو بدترین و سخت‌ترین نوع گرفتگی‌های لوله فاضلاب محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه
13. اگر چاه یا سپتیک تانک دارید توصیه می‌شود به‌طور سالیانه یک‌بار متخصص لازم در این حیطه را برای بررسی و مشخص کردن وضعیت آن بیاورید. برخی مواقع دلیل بالا زدن چاه فاضلاب، بسته شدن منفذهای خاک چاه جذب‌شده یا پر شدن مخزن سپتیک تانک آن است.

اگر به دنبال لوله بازکنی در شهر جدید هشتگرد میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در شهرجدید هشتگرد را به ثبت برسانید.
سخن پایانی
بالا آمدن چاه فاضلاب به این معنی است که یکی از لوله های فاضلاب ساختمان یا واحد شما دچار گرفتگی شده است. در این شرایط فاضلاب می‌توانید وارد پذیرایی شده و همه‌جا را آلوده کرده و کثیف کند. این مسئله در اکثر مواقع باعث آسیب دیدن کف، دیوار، لوله و وسیله‌های خانه شما می‌شود.

اگر به دنبال لوله بازکنی در نظراباد میگردید، میتوانید با دکتر لوله تماس بگیرید و درخواست خدمات لوله بازکنی در نظرآباد را به ثبت برسانید.
یک روش راحت برای جلوگیری از اتفاق افتادن این معضل و مشکل سخت وجود دارد که آن‌هم این است که گرفتگی‌های لوله فاضلاب را قبل از مشکل‌دار شدن شناسایی کنید، اما برای انجام دادن بهتر و تأثیرگذارتر این کار در وهله اول باید دلیل آن را بدانید. به این طریق شما می‌توانید گرفتگی را قبل از این‌که شمارا دچار ضرر و زیان مالی کند از بین ببرید. در این مقاله نیز درباره روش‌های جلوگیری از بالا زدن آب فاضلاب بحث کردیم و تمامی آن را به‌خوبی بررسی کردیم شما می‌توانید با رعایت کردن نکات و روش‌های ذکرشده جلوی بالا زدن آب فاضلاب را بگیرید تا در آینده دچار این مشکل نشده و خسارات و ضررهای آن را متحمل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *